Individuální projekty rodinných
a bytových domů
774 176 115

Projekty rodinných domů a novostaveb

Projekční kancelář MTprojekt se zaměřuje na projekty rodinných domů, projekty bungalovů, administrativních budov a provozoven - obchodů, restaurací, skladovacích prostorů, výrobních hal a jiných novostaveb.

Jak probíhá projektování staveb? Co očekávat při naší spolupráci na projektech rodinných domů a jiných individuálních projektů novostaveb? Projektová činnost probíhá následujícím způsobem.

Průběh projektování rodinného domu

Velmi důležitá je vzájemná spolupráce vás jako investora a projektanta. Chystáte se postavit si nový domov, ve kterém strávíte pravděpodobně velkou část vašeho života. Je tedy důležité, aby byl projekt domu přesně dle vašich představ.

Průběh projektu

 • Poptávka projektu - Zašlete nám vaši poptávku. K poptávce na projekční činnost a služby projektantů využijte náš formulář.
 • Vaše plány rodinných domů - Po obdržení poptávky vás zkontaktujeme a domluvíme si osobní schůzku. Již na první schůzce je možné domluvit většinu potřebných věcí pro to, abychom mohli začít s projektováním. Vyžaduje to však i vaši přípravu. Aby byla schůzka co nejpřínosnější, je dobré přijít s alespoň základní představou o vašem budoucím bydlení, zejména kolik pater bude dům mít, jak bude velký (zastavěná plocha v m), kolik bude mít místností a jaká by měla být jeho předpokládaná cena. Pokud jste si již sami nakreslili alespoň hrubě, jak by měl Váš dům vypadat (půdorys i exteriér), určitě přineste výkres domu na naši schůzku.
 • TIP: Pokud zatím nemáte žádnou představu, zkuste se inspirovat u již realizovaných stavebních projektů bungalovů a jiných typů rodinných domů. (Na webových stránkách zadejte do vyhledavače např. projekty RD, projekty bungalov nebo projekty domů Praha.) Vybraný obrázek si pak vezměte s sebou k nám.
 • Stejně tak podstatné jsou informace o vašem pozemku. Zejména je důležité vědět:
 • identifikaci pozemku (číslo dle katastru nemovitostí)
 • rozlohu pozemku
 • svažitost pozemku
 • vybavenost pozemku inženýrskými sítěmi, tj. kanalizací, vodovodem, přípojkou zemního plynu, rozvodem elektřiny
 • jaké jsou podmínky pro stavbu domu v dané lokalitě, zejména, zda je v dané oblasti nějaká podmínka na vzhled stavby vyplývající z územního plánu obce (pokud si zde nejste jistí, ověříme to sami)
 • Společně pak probereme umístění domu na pozemku. Existují určitá pravidla na orientaci jednotlivých místností vzhledem ke světovým stranám. Pokud ještě nemáte svůj pozemek, rádi vám poradíme při výběru vhodného stavebního pozemku.
 • Až budeme mít veškeré výše uvedené informace, stanovíme pevnou cenu vašeho projektu.
 • Pro vaši reálnější představu, jak bude Váš budoucí dům vypadat, vypracujeme studii stavby /3D vizualizaci. Během vypracování studie vám pomůžeme zajistit radonový průzkum a geodetické zaměření pro osazení objektu na pozemek.
 • TIP: Po zpracování 3D vizualizace (studie stavby) doporučujeme si dát dostatek času na rozmyšlení, jestli je návrh tak, jak chcete. Nechte si studii projít hlavou (optimální je tak 1 měsíc), několikrát se k ní vracejte a ujistěte se, že takto to má opravdu být.
 • Následuje práce na stavebně architektonickém řešení stavby, tzn., pracuje se již na samotném stavebním projektu. Řeší se rozvody inženýrských sítí, dále vnitřní sítě (rozvody vody, plynu, elektřiny, kanalizace, vytápění apod.). Současně s tím zajišťujeme dokumentaci požárně bezpečnostního řešení stavby a průkaz energetické náročnosti budovy (PENB).
 • Poté je projektová dokumentace zkompletována a připravena k předání.

Nevíte, kdy je potřeba stavební povolení a jak jej získat

V případě zájmu vám bezplatně poradíme s vyplněním žádostí spojených se získáním stavebního povolení a stanovisek dotčených orgánů a vlastníků veřejné, dopravní a technické infrastruktury (tato stanoviska jsou nutným podkladem pro získání stavebního povolení).

TIP: Po dohodě můžeme v první fázi vypracovat pouze části projektové dokumentace potřebné pro získání stanovisek výše uvedených dotčených orgánů. Můžete si tak vyřizovat podklady potřebné ke stavebnímu povolení dříve, než bude hotový celý projekt, který je potřebný pro odevzdání na stavební úřad ke stavebnímu povolení, čímž si ušetříte čas.

Pokud si zvolíte stavbu domu svépomocí, přizpůsobíme k tomu i vaši projektovou dokumentaci. Taková dokumentace poté slouží nejen ke stavebnímu povolení, ale zároveň i jako dokumentace pro vlastní realizaci stavby.

Doplňková činnost

 • stavební dozor – zajistíme odborný dozor na stavbě a kontrolu veškerých prováděných stavebních prací
 • rozpočet stavby – už nemusíte řešit svépomocí rozpočet stavby domu
 • díky spolupráci s partnery můžeme vyřídit zpracování rozpočtu na potřebný stavební materiál, popř. slevu na materiál

Po celou dobu naší práce jsou samozřejmé průběžné konzultace, poradenství a úpravy původních návrhů k vaší stoprocentní spokojenosti.

Kontakt

MT projekt
Kostelecká 96
277 11 Neratovice

Spolupracujeme

Pasportizace objektů - MT pasport