Individuální projekty rodinných
a bytových domů
774 176 115

Projekty bungalovů a dřevostaveb

Projektanti, z projekční kanceláře MTprojekt vám vypracují individuální projektovou dokumentaci dřevostaveb. Naši specialisté na bungalovy, dřevostavby a roubenky se věnují projektování a statickému posouzení dřevostaveb již několik let.

Projekty bungalovů a dřevostaveb

Hledáte ty nejlepší projekty bungalovů? Nebo plánujete postavit srub či roubenku a potřebujete vypracovat projekty dřevostavby? Pak MTprojekt se o vaši potřebnou inženýrskou činnost v rámci projektování staveb postará.

U projektů dřevostaveb se zaměřujeme především na projekty rodinných domů ze dřeva v novostavbě. Případně zajistíme i projekty pro rekonstrukce, kde se dřevostavba využije například k nadstavbě nebo přístavbě domu.

Domy z ekologických materiálů - dřevostavby

Dřevostavby je možné rozdělit na bungalovy, klasické sruby a roubenky, ale také na moderní řešení dřevěných staveb pomocí sendvičové konstrukce, které vám můžeme vyprojektovat v naší kanceláři.

Sendvičová konstrukce dřevostavby je vyrobena z masivních dřevěných hranolů nebo profilů z lepeného dřeva. Stěna je zaklopena obvykle OSB deskou, a jako výplň stěny se používá tepelná izolace například minerální vata nebo foukaná celulóza vykrývající tepelné mosty nosných prvků. Na fasádu se používá kontaktní zateplovací systém s omítkou (jako u zděných staveb) nebo různé druhy předvěšených obkladových materiálů (dřevo, cementotřískové desky apod.) s odvětrávací mezerou.

Výhody dřevostaveb

  • Rychlost výstavby
  • Použití ekologických materiálů z obnovitelných zdrojů
  • Výhodné konstrukce pro nízkoenergetické a pasivní domy
  • Realizace stavby v jakémkoli ročním období

Neýhody dřevostaveb

  • Požární odolnost
  • Trvanlivost stavby
  • Tvarová změna stavby

Nevýhody se dají zmírnit nebo úplně odstranit při použití kvalitních materiálů, trvalé údržby a dodržení správného postupu při výstavbě. Důležitý je i projekt dřevostavby s řešením veškerých detailů stavby.

Kontakt

MT projekt
Kostelecká 96
277 11 Neratovice

Spolupracujeme

Pasportizace objektů - MT pasport